Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Express
Same day delivery
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Express
Same day delivery
Google Pixel 10 Pro - 6.3-inch OLED / 16GB RAM / 128GB / 5G / Obsidian - Mobile
View more Google products
- SKU: GP10P-128GB-BK
- Availability: In Stock
One Year Brand Warranty
KWD 269.900
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


Google Pixel 10 Pro - 6.3-inch OLED / 16GB RAM / 128GB / 5G / Obsidian - Mobile
KWD 269.900
Specifications
| Brand | |
| Model | Google Pixel 10 Pro |
| Processor | Google Tensor G5 (3 nm) |
| GPU | PowerVR DXT-48-1536 |
| Internal RAM | 16GB RAM |
| Phone Storage | 128GB Storage |
| Phone OS | Android 16 |
| Display Size | 6.3-inch OLED |
| Display Technology | OLED | 120Hz refresh rate |
| Display Resolution | 1280 x 2856 Pixel |
| Front Camera | 42MP |
| Rare Camera | 50MP + 48MP + 48MP |
| Network | 5G |
| SIM Type | Dual SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 |
| Battery Type | 4780mAh |
| Charging | 30W |
| Weight | 207g |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.