Sale
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Express
Same day delivery
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Express
Same day delivery
GravaStar Mercury K1 75% Wireless Mechanical Gaming Keyboard Special Edition - Sakura Pink
View more GravaStar products
- SKU: 505565
- Availability: In Stock
KWD 58.000
KWD 44.900
-23%
×
4 payments KWD 11.225/mo
No interest. No fees.
How it works
- 1Choose your preferred installment provider (Tabby, Deema, or Taly) at checkout
- 2Enter your information and add your debit or credit card
- 3Depending on your plan, you may or may not make a down payment
- 4We'll send you a reminder when your next payment is due
Trusted by millions
Over 20 million shoppers discover products and pay their way with Tabby
Shop with confidence using secure payment options
Buyer protection is included with every purchase
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


GravaStar Mercury K1 75% Wireless Mechanical Gaming Keyboard Special Edition - Sakura Pink
KWD 58.000
KWD 44.900
Specifications
| Brand | GravaStar |
| Model | GravaStar Mercury K1 75% Wireless Mechanical Gaming Keyboard Special Edition |
| Product Type | Gaming Keyboard |
| Color | Sakura Pink |
| Layout | 75% (79 keys) |
| Battery | 8000mAh |
| Switch Type |
GravaStar x Kailh Cherry Pink Linear (40gf actuation, 3.5mm travel) |
| Connectivity | USB-C wired, 2.4GHz wireless (with dongle), Bluetooth 5.0 |
| OS Compatibility | Windows XP or later / Mac OS |
| Features | Fast response and smooth feel for gaming and work, Long battery life for consistent use across devices, Quiet typing with foam-packed construction, Customizable RGB for personal setup matching, Portable and space-saving with 75% layout, Stylish and premium build with durable materials |
| Dimension | 343 × 156 × 46 mm |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.