Sale
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Express
Same day delivery
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Express
Same day delivery
GravaStar Mercury K1 Pro 75% Wireless Mechanical Gaming Keyboard Special Edition - Interstellar Silver
View more GravaStar products
- SKU: 505566
- Availability: In Stock
One Year Brand Warranty
KWD 65.900
KWD 54.900
-17%
×
4 payments KWD 13.725/mo
No interest. No fees.
How it works
- 1Choose your preferred installment provider (Tabby, Deema, or Taly) at checkout
- 2Enter your information and add your debit or credit card
- 3Depending on your plan, you may or may not make a down payment
- 4We'll send you a reminder when your next payment is due
Trusted by millions
Over 20 million shoppers discover products and pay their way with Tabby
Shop with confidence using secure payment options
Buyer protection is included with every purchase
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


GravaStar Mercury K1 Pro 75% Wireless Mechanical Gaming Keyboard Special Edition - Interstellar Silver
KWD 65.900
KWD 54.900
Specifications
| Brand | GravaStar |
| Model | GravaStar Mercury K1 Pro 75% Wireless Mechanical Gaming Keyboard |
| Product Type | Gaming Keyboard |
| Color | Interstellar Silver |
| Battery Capacity | 8000mAh |
| Connectivity | Wired, Bluetooth, 2.4GHz wireless |
| Features | Programmable control knob for enhanced functionality, Pudding PBT Keycaps with Dye Sublimation Key Art, Sturdy metal construction for premium quality, Dual independent RGB backlighting systems, Customizable RGB lighting effects |
| Dimension | 415 x 178.6 x 57.6 mm |
| Weight | 1.18kg |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.