Sold out
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Honor X5 Plus - 64GB / 4GB / 6.5" TFT LCD / Wi-Fi / 4G / Midnight Black - Mobile
View more HONOR products
- SKU: HONOR-464BLK
- Availability: Sold out
KWD 31.000
KWD 26.900
-14%
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.
Estimated
By:
16 May - 17 May 2026
16 May - 17 May 2026


Specifications
| Brand | Honor |
| Model | Honor X5 Plus |
| Color | Midnight Black |
| Display | 6.5-Inch TFTLCD |
| Display Resolution | 720 x 1612 |
| RAM Size | 4GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 50MP + 2MP |
| Front Camera - Resolution | 5MP |
| SIM Size | Dual Nano SIM |
| USB Interface | USB Type-C |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Bluetooth Version | Bluetooth v5.1 |
| Battery Type | 5200 mAh Li-Ion Non-Removable Battery |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.