Sale
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Express
Same day delivery
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Express
Same day delivery
Disney QS-23 Bluetooth Wireless headphones - Mickey Blue
View more Disney products
- SKU: 504070
- Availability: In Stock
KWD 6.800
KWD 4.950
-28%
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


Disney QS-23 Bluetooth Wireless headphones - Mickey Blue
KWD 6.800
KWD 4.950
Specifications
| Brand | Disney |
| Model | Disney QS-23 Bluetooth Wireless headphones |
| Product Type | Wireless headphones |
| Color | Mickey Blue |
| Connectivity | Bluetooth 5.3 |
| Number of Drivers | 2 |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Frequency Response Range | 20-20,000 Hz |
| Sensitivity | 96 dB |
| Ports | Type-C |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.