Sold out
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
EcoFlow RIVER 2 Pro Portable Power Station - 768Wh / 100W / USB-C / USB-A
View more EcoFlow products
- SKU: EFR620
- Availability: Sold out
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


Specifications
| Brand | EcoFlow |
| Model | EcoFlow RIVER 2 Pro Portable Power Station |
| Product Type | Power Station |
| Battery Capacity | 768 Wh |
| Battery Type | Lithium-Ion Phosphate (LiFe) |
| Maximum Battery Life | 3000 Cycles |
| Optimal Operating | 68-86°F / 20-30°C |
| Storage | 14-113°F / -10-45°C |
| Ports | 4 x AC Outlet, 3 x USB-A, 1 x USB-C, 1 x DC, |
| Cable length | 1 Meter |
| Dimensions | 270 x 260 x 226 mm |
| Weight | 7.8 kg |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.