Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Eufy Cam E40 2-Cam Kit (HomeBase™ S380 and Solar Panel) - USB-C / White
View more Eufy products
- SKU: E8144323
- Availability: In Stock
KWD 136.990
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


Eufy Cam E40 2-Cam Kit (HomeBase™ S380 and Solar Panel) - USB-C / White
KWD 136.990
Specifications
| Brand | Eufy |
| Model | Eufy Cam E40 2-Cam Kit (HomeBase™ S380 and Solar Panel) |
| Resolution | 2K, 4MP |
| Lens | Aperture: F1.0 Focal length: 2.8mm Field of View: 130° |
| Color Night Vision | 2K MaxColor Vision Spotlights for Color Night Vision |
| IR Night Vision | Yes |
| Two-Way Talk | Yes, Full-duplex audio |
| Power Port | 2 USB-C(SolarPanel+LongRange) |
| Dimensions | 133 x 68 x 67mm |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.