GameOn GO27QDOLD280 Signature X Series Gaming Monitor - 27" OLED / 280Hz / 0.03ms / DisplayPort / HDMI / Audio Out - Black
View more GameOn products
  • SKU: GO27QDOLD280
  • Availability: In Stock
One Year Brand Warranty
KWD 179.000
 per
×
Get more time to pay
Split your purchase in up to 4 payments
4 payments KWD 44.75/mo
No interest. No fees.
Trusted by millions
Over 20 million shoppers discover products and pay their way with Tabby
Shop with confidence using secure payment options
Buyer protection is included with every purchase
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
product_page_offer_logo OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.
Promo-brand
Promo-brand
  • Display Size: 27" OLED
  • Resolution: 2560 x 1440 QHD
  • Contrast Ratio: 1,500,000:1
  • Response Time: 0.03ms
  • Connectivity: HDMI, DP, Audio Out
  • View full details
    KWD 179.000
     per
    Specifications
    Brand GameOn
    Model GameOn GO27QDOLD280 Signature X Series Gaming Monitor
    Display Size (inch) 27"
    Aspect Ratio 16:9
    Display Area (H*V) 590.42 × 333.72 mm
    Backlight Type OLED
    Panel Type Glossy OLED
    Viewing Angle  178(H)/178(V)
    Resolution 2560 x 1440 QHD
    Brightness (Typ.) 200 ±20 cd/m²
    Contrast Ratio (Typ.) 1,500,000:1
    Color Gamut 95% NTSC / 98% Adobe RGB / 99% DCI-P3 (±3 tolerance)
    Response Time 0.03ms
    Refresh Rate 240Hz
    Ports HDMI, DP, Audio Out
    Power Consumption ≦0.5W
    Power Input DC 24V / 4.16A
    VESA Wall Mounting 100 x 100mm
    Dimension 611 x 57 x 358 mm