Sold out
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
GameOn GOAD27QHD240IPS Dominator Series Gaming Monitor - 27" QHD / 240Hz / 0.5ms / DisplayPort / HDMI - White
View more GameOn products
- SKU: GOAD27QHD240IPS
- Availability: Sold out
One Year Brand Warranty
KWD 89.000
×
4 payments KWD 22.25/mo
No interest. No fees.
How it works
- 1Choose your preferred installment provider (Tabby, Deema, or Taly) at checkout
- 2Enter your information and add your debit or credit card
- 3Depending on your plan, you may or may not make a down payment
- 4We'll send you a reminder when your next payment is due
Trusted by millions
Over 20 million shoppers discover products and pay their way with Tabby
Shop with confidence using secure payment options
Buyer protection is included with every purchase
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


Specifications
| Brand | GameOn |
| Model | GameOn GOAD27QHD240IPS Dominator Series Gaming Monitor |
| Display Size (inch) | 27" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Area (H*V) |
596.736 x 335.664 mm |
| Backlight Type | E-LED |
| Panel Type | IPS |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Resolution | 2560 x 1440 |
| Brightness (Typ.) | 250 (±30) |
| Contrast Ratio (Typ.) | 1000:1 |
| Color Gamut | 83% NTSC / 120% sRGB |
| Response Time | 0.5ms |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Ports | HDMI, Display Port |
| Power Consumption | ≦0.5W |
| Power Input | DC 12V/4A |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.