GameOn GOESP27240IPS Esports Series Gaming Monitor - 27" FHD / 240Hz / 1ms / DisplayPort / HDMI / Audio Out - Black
View more GameOn products
  • SKU: GOESP27240IPS
  • Availability: In Stock
One Year Brand Warranty
KWD 49.900
 per
×
Get more time to pay
Split your purchase in up to 4 payments
4 payments KWD 12.475/mo
No interest. No fees.
Trusted by millions
Over 20 million shoppers discover products and pay their way with Tabby
Shop with confidence using secure payment options
Buyer protection is included with every purchase
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
product_page_offer_logo OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.
Promo-brand
Promo-brand
  • Display Size: 27" FHD
  • Resolution: 1920 x 1080
  • Contrast Ratio: 1000:1
  • Response Time: 1ms
  • Connectivity: 2 x 2.1 HDMI, 2 x 1.4 DP, Audio Out
  • View full details
    KWD 49.900
     per
    Specifications
    Brand GameOn
    Model GameOn GOESP27240IPS Esports Series Gaming Monitor
    Display Size (inch) 27"
    Aspect Ratio 16:9
    Display Area (H*V) 597.888 x 336.312mm
    Backlight Type E-LED
    Panel Type Fast IPS
    Viewing Angle  178(H)/178(V)
    Resolution 1920 x 1080
    Brightness (Typ.) 300 (±30)
    Contrast Ratio (Typ.) 1000:1
    Color Gamut sRGB 99%
    Response Time 1ms
    Refresh Rate 240Hz
    Ports 2 x 2.1 HDMI, 2 x 1.4 DP, Audio Out
    Power Consumption ≦0.5W
    Power Input DC 12V 4A
    VESA Wall Mounting 75 x 75mm
    Dimension WxHxD 615 x 39 x 363mm