Sale
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
GravaStar Mercury V75 75% Hall Effect Magnetic Switch Gaming Keyboard - Lavender Purple
View more GravaStar products
- SKU: 507138
KWD 58.000
KWD 49.900
-14%
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


GravaStar Mercury V75 75% Hall Effect Magnetic Switch Gaming Keyboard - Lavender Purple
KWD 58.000
KWD 49.900
Specifications
| Brand | GravaStar |
| Model | GravaStar Mercury V75 75% Hall Effect Magnetic Switch Gaming Keyboard |
| Product Type | Gaming Keyboard |
| Color | Lavender Purple |
| Layout | 75% (84 keys) |
| Polling Rate | 8000 Hz |
| Actuation Range |
0.1–3.5mm (0.1mm increments) |
| Connectivity | Wired USB-C |
| OS Compatibility | Windows XP or later / Mac OS |
| Features | True 8kHz Polling Rate, Magnetic Jade Pro Switches, Customizable Actuation Point, Dynamic Rapid Trigger, LKP + Snap Click, Rapid Trigger Mode, Semi-Aluminum Frame, Hot-Swappable Design, 5-Layer Acoustic Foam, RGB Lighting |
| Dimension | 415 x 187.6 x 57.6 mm |
| Weight | 1.01 kg |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.