Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
GravaStar Mercury V75 Pro 75% Hall Effect Magnetic Switch Gaming Keyboard - Cyberpunk
View more GravaStar products
- SKU: 506193
- Availability: In Stock
KWD 74.900
×
4 payments KWD 18.725/mo
No interest. No fees.
How it works
- 1Choose your preferred installment provider (Tabby, Deema, or Taly) at checkout
- 2Enter your information and add your debit or credit card
- 3Depending on your plan, you may or may not make a down payment
- 4We'll send you a reminder when your next payment is due
Trusted by millions
Over 20 million shoppers discover products and pay their way with Tabby
Shop with confidence using secure payment options
Buyer protection is included with every purchase
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


GravaStar Mercury V75 Pro 75% Hall Effect Magnetic Switch Gaming Keyboard - Cyberpunk
KWD 74.900
Specifications
| Brand | GravaStar |
| Model | GravaStar Mercury V75 Pro 75% Hall Effect Magnetic Switch Gaming Keyboard |
| Product Type | Gaming Keyboard |
| Color | Cyberpunk |
| Layout | 75% (79 keys) |
| Polling Rate | 8000 Hz USB / 256 kHz key scan |
| Actuation Range |
0.1–3.5mm (0.1mm increments) |
| Connectivity | Wired USB-C |
| OS Compatibility | Windows XP or later / Mac OS |
| Features | True 8kHz Polling Rate, Magnetic Hall Effect Switches, Adjustable Actuation Point, Dynamic Rapid Trigger, LKP + Snap Click, Rapid Trigger Mode, Semi-Aluminum Frame, Hot-Swappable Design, 5-Layer Acoustic Foam, 16 RGB Modes |
| Dimension | 415 × 187.6 × 57.6mm |
| Weight | 1.09 kg |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.