Sold out
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
HOCO DC15 Two-In-One Multi-Socket Extension - 30W / 3 Way / Black
View more HOCO products
- SKU: HC-DC15-BLK
- Availability: Sold out
KWD 6.000
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


Specifications
| Brand | HOCO |
| Model | HOCO DC15 Two-In-One Multi-Socket Extension |
| Product Type | Multi-Socket Extension |
| Color | Black |
| Power Socket | 3 Way |
| Number of Ports | 5: 4x USB-A, 1x USB-C |
| Related Power | 10A/250V ~2500W Max |
| USB Input | AC 100~240V 50/60Hz0.5A |
| Output | Type -C :5V /3A 9V/2A 12V/1.5A PD18W . |
| USB1 | DC 5V/3A 9V/2A 12V/1.5A QC 18W . |
| Total Output | 30W |
Additional Description


- Choosing a selection results in a full page refresh.