Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Express
Same day delivery
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Express
Same day delivery
HONOR 600 Pro - 12GB RAM / 512GB / 6.57" / 5G / Black - Mobile
View more HONOR products
- SKU: 5109CHHB
- Availability: In Stock
One Year Brand Warranty
KWD 244.900
×
4 payments KWD 61.225/mo
No interest. No fees.
How it works
- 1Choose your preferred installment provider (Tabby, Deema, or Taly) at checkout
- 2Enter your information and add your debit or credit card
- 3Depending on your plan, you may or may not make a down payment
- 4We'll send you a reminder when your next payment is due
Trusted by millions
Over 20 million shoppers discover products and pay their way with Tabby
Shop with confidence using secure payment options
Buyer protection is included with every purchase
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


HONOR 600 Pro - 12GB RAM / 512GB / 6.57" / 5G / Black - Mobile
KWD 244.900
Specifications
| Brand | HONOR |
| Model | HONOR 600 Pro |
| Display | 6.57-inch 1.5K LTPS AMOLED, 120Hz refresh, 8,000 nits peak brightness |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Elite (3nm); Adreno 830 GPU |
| Memory | 12GB RAM |
| Storage | 512GB |
| Rear Camera | 200MP Main (1/1.4" sensor, OIS) |
| Front Camera | 50MP Portrait Selfie (f/2.0) |
| Connectivity | 5G, Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0 |
| OS | MagicOS 10.0 (based on Android 16) |
| Battery | 7,000mAh Silicon-Carbon battery |
| Charging | 80W Wired |
| Dimension | 156 x 74.7 x 7.8 mm |
| Weight | 200g |
| Warranty | One Year |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.