Sold out
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
HP 15-DW4026NE - 15.6" FHD / i7 / 32GB / 512GB (NVMe M.2 SSD) / 2GB VGA / Win 11 Pro / 1YW / Silver - Laptop
View more HP products
- SKU: 15DW4026-7351211
- Availability: Sold out
One Year Brand Warranty
KWD 272.200
KWD 245.000
-10%
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


Specifications
| Brand | HP |
| Model | HP 15-DW4026NE |
| Processor Family | 12th Generation Intel® Core™ i7 Processor |
| Processor | Intel® Core™ i7-1255U P-Core 1.70GHz, E-Core 1.20GHz 12M Cache ((2 P-Cores + 8 E-Cores) 10-Cores, Up to P-Core 4.70GHz, E-Core 3.50GHz) Processor |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Memory | 32GB DDR4 RAM |
| Internal Drive | 512GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Optical Drive | None |
| Display | 39.6 cm (15.6") Diagonal, FHD (1920 x 1080), Micro-Edge, Anti-Glare, 250 Nits, 45% NTSC |
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professional (OEM) |
| Graphics | NVIDIA® GeForce® MX550 2GB GDDR6 Graphics Card |
| Audio | Dual Speakers |
| Camera | HP True Vision 720p HD Camera with Temporal Noise Reduction and Integrated Dual Array Digital Microphones |
| Network Interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Wireless | Realtek RTL8821CE-M 802.11a/b/g/n/ac (1x1) Wi-Fi® and Bluetooth® 4.2 Combo, MU-MIMO Supported |
| Color | Natural Silver |
| Ports | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps Signaling Rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps Signaling Rate; 1 HDMI 1.4b; 1 RJ-45; 1 Headphone/Microphone Combo; 1 AC Smart Pin |
| Expansion Slots | 1 Multi-Format SD Media Card Reader |
| Keyboard | Full-Size, Natural Silver Keyboard with Numeric Keypad |
| Pointing Device | Touchpad with Multi-Touch Gesture Support; Precision Touchpad Support |
| Power Adapter | 65W Smart AC Power Adapter |
| Battery Type | 3-Cell, 41 Wh Li-ion |
| Dimensions (W x D x H) | 359 x 25 x 20 mm |
| Weight | 1.8 Kg |
| Remarks | This Product is Upgraded from Manufacturers Specification. |
| Warranty | One Year |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.