Sold out
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
HP 27-CB1003NE AIO PC - i7 / 32GB / 1TB (NVMe M.2 SSD) / 27.0" FHD Touch / Win 11 Pro / 1YW / Jet Black - Desktop
View more HP products
- SKU: 27CB1003-73101
- Availability: Sold out
One Year Brand Warranty
KWD 332.000
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


Specifications
| Brand | HP |
| Model | HP 27-CB1003NE AIO PC |
| Form Factor | All-in-One |
| Processor Family | 12th Generation Intel® Core™ i7 Processor |
| Processor | Intel® Core™ i7-1255U P-Core 1.70GHz, E-Core 1.20GHz 12M Cache ((2 P-Cores + 8 E-Cores) 10-Cores, Up to P-Core 4.70GHz, E-Core 3.50GHz) Processor |
| Memory Installed | 32GB DDR4 RAM |
| Memory Slots | 2 SODIMM |
| Storage | 1TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Optical Drive | None |
| Display | 68.6 cm (27.0") Diagonal, FHD (1920 x 1080), Touch, IPS, Three-Sided Micro-Edge, Glossy, 300 nits, 72% NTSC |
| Multi-Touch | Yes |
| Operating System | Microsoft Windows® 11 Professional (OEM) |
| Graphics | Intel® Iris® Xe Graphics |
| Audio | Dual 2 W Speakers |
| Webcam | HP True Vision 720p HD Privacy Camera with Integrated Dual Array Digital Microphones |
| Ethernet | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Wireless | Realtek RTL8822CE 802.11a/b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Wireless Card |
| Product Color | Jet Black |
| Product Design | Speckle Design with Weave Pattern |
| Ports | Side: 1 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps Signaling Rate (Battery Charging 1.2); 1 Headphone/Microphone Combo / Rear: 1 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps Signaling Rate; 2 USB 2.0 Type-A; 1 HDMI-Out 1.4; 1 RJ-45 |
| Expansion Slots | 2 M.2 (1 for SSD, 1 for WLAN) |
| Input Device | HP 225 Black Wired Keyboard and Mouse Combo |
| Power Supply | 65 W Smart AC Power Adapter |
| Dimensions (W x D x H) | 613 x 208 x 476 mm |
| Weight | 6.6 Kg |
| Remarks | This Product is Upgraded from Manufacturers Specification. |
| Warranty | One Year |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.