Sold out
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
HP 27-CB1046NE AIO PC - i7 / 8GB / 512GB (NVME M.2 SSD) / 27.0" FHD Touch / 2GB VGA / DOS (Without OS) / 1YW / Starry White - Desktop
View more HP products
- SKU: 27CB1046-785121
- Availability: Sold out
One Year Brand Warranty
KWD 300.000
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


Specifications
| Brand | HP |
| Model | HP 27-CB1046NE AIO PC |
| Form Factor | All-in-One |
| Processor Family | 12th Generation Intel® Core™ i7 Processor |
| Processor | Intel® Core™ i7-1255U P-Core 1.70GHz, E-Core 1.20GHz 12M Cache ((2 P-Cores + 8 E-Cores) 10-Cores, Up to P-Core 4.70GHz, E-Core 3.50GHz) Processor |
| Memory Installed | 8GB DDR4 RAM |
| Memory Slots | 2 SODIMM |
| Storage | 512GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Optical Drive | None |
| Display | 68.6 cm (27.0") Diagonal, FHD (1920 x 1080), Touch, IPS, Three-Sided Micro-Edge, Glossy, 300 nits, 72% NTSC |
| Multi-Touch | Yes |
| Operating System | DOS (Without OS). This is a DOS-Based Desktop. Requires Separate Purchase and Installation of Operating System Software (Like Windows® 11 Pro). |
| Graphics | NVIDIA® GeForce® MX450 2GB VGA Graphics Card |
| Audio | Dual 2 W Speakers |
| Webcam | HP True Vision 720p HD Privacy Camera with Integrated Dual Array Digital Microphones |
| Ethernet | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Wireless | Realtek RTL8822CE 802.11a/b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 Wireless Card |
| Product Color | Starry White |
| Product Design | Speckle Design with Weave Pattern |
| Ports | Side: 1 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps Signaling Rate (Battery Charging 1.2); 1 Headphone/Microphone Combo / Rear: 1 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps Signaling Rate; 2 USB 2.0 Type-A; 1 HDMI-Out 1.4; 1 RJ-45 |
| Expansion Slots | 2 M.2 (1 for SSD, 1 for WLAN) |
| Input Device | HP 225 White Wired Keyboard and Mouse Combo |
| Power Supply | 90 W Smart AC Power Adapter |
| Dimensions (W x D x H) | 613 x 208 x 476 mm |
| Weight | 6.6 Kg |
| Warranty | One Year |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.