Sale
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
HP 305 Black Ink Cartridge - 120 Pages / Black Color / Ink Cartridge
View more HP products
- SKU: 3YM61AE
- Availability: In Stock
KWD 5.000
KWD 4.250
-15%
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


HP 305 Black Ink Cartridge - 120 Pages / Black Color / Ink Cartridge
KWD 5.000
KWD 4.250
Specifications
| Brand | HP |
| Model | HP 305 Black Ink Cartridge |
| Consumable Type | Ink Cartridge |
| Ink Types | Pigment-Based |
| Color | Black |
| Ink Drop | 17.9 pl |
| Page Yield | 120 Pages |
| Compatibility With | HP DeskJet 2710 AIO (5AR83B) / HP DeskJet Plus 4120 AIO (3XV14B) / HP DeskJet 2720 AIO (3XV18B) |
| Operating Temperature Range | 5 to 35°C |
| Storage Temperature Range | -40 to 80°C |
| Non-Operating Humidity Range | 8 to 90% RH |
| Dimensions (W x D x H) | 113 x 37 x 115 mm |
| Weight | 50g |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.