Sale
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
HP 963 Magenta Original Ink Cartridge - 700 Pages / Magenta Color / Ink Cartridge
View more HP products
- SKU: 3JA24AE
- Availability: In Stock
KWD 8.500
KWD 7.250
-15%
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


HP 963 Magenta Original Ink Cartridge - 700 Pages / Magenta Color / Ink Cartridge
KWD 8.500
KWD 7.250
Specifications
| Brand | HP |
| Model | HP 963 Magenta Original Ink Cartridge |
| Consumable Type | Ink Cartridge |
| Print Technology | Inkjet |
| Color | Magenta (Pigmented) |
| Included Qty | 1-Pack |
| Capacity | 10.74 ml |
| Yield | Up to 700 Pages |
| Compatibility With | HP OfficeJet Pro 9013 AIO (1KR49B) / HP OfficeJet Pro 9023 AIO (1MR70B) / HP OfficeJet Pro 9010 AIO / HP OfficeJet Pro 9010e AIO / HP OfficeJet Pro 9020 AIO / HP OfficeJet Pro 9020e AIO Printer Series / HP OfficeJet Pro 9010 AIO (3UK83B) |
| Dimensions (W x D x H) | 114 x 25 x 126 mm |
| Weight | 40 g |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.