Sale
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Express
Same day delivery
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Express
Same day delivery
HP 963XL High Yield Yellow Original Ink Cartridge - 1600 Pages / Yellow Color / Ink Cartridge
View more HP products
- SKU: 3JA29AE
- Availability: In Stock
KWD 13.500
KWD 11.500
-15%
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


HP 963XL High Yield Yellow Original Ink Cartridge - 1600 Pages / Yellow Color / Ink Cartridge
KWD 13.500
KWD 11.500
Specifications
| Brand | HP |
| Model | HP 963XL High Yield Yellow Original Ink Cartridge |
| Consumable Type | Ink Cartridge |
| Print Technology | Inkjet |
| Color | Yellow (Pigmented) |
| Included Qty | 1-Pack |
| Capacity | 22.77 ml |
| Cartridge Yield | High Yield |
| Yield | Up to 1600 Pages |
| Compatibility With | HP OfficeJet Pro 9013 AIO (1KR49B) / HP OfficeJet Pro 9023 AIO (1MR70B) / HP OfficeJet Pro 9010 AIO / HP OfficeJet Pro 9010e AIO / HP OfficeJet Pro 9020 AIO / HP OfficeJet Pro 9020e AIO Printer Series / HP OfficeJet Pro 9010 AIO (3UK83B) |
| Dimensions (W x D x H) | 114 x 25 x 126 mm |
| Weight | 50 g |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.