HP OmniBook 5 AI - 16.0" 2K Multi-Touch / Ultra 7 255U / 16GB / 1TB (NVMe M.2 SSD) / Win 11 Home / 16-AF1017WM / 1YW - Laptop
View more HP products
  • SKU: B5PX1UA
  • Availability: In Stock
One Year Brand Warranty
KWD 299.900
KWD 269.900
-11%
 per
×
Get more time to pay
Split your purchase in up to 4 payments
4 payments KWD 67.475/mo
No interest. No fees.
Trusted by millions
Over 20 million shoppers discover products and pay their way with Tabby
Shop with confidence using secure payment options
Buyer protection is included with every purchase
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
product_page_offer_logo OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.
Promo-brand
Promo-brand
  • 16-inch Diagonal 2K (1920 x 1200) 2K IPS Touchscreen Display
  • Intel® Core™ Ultra 7 255U P-Core 2.00GHz, E-Core 1.70GHz Processor
  • 16GB RAM / 1TB (NVMe M.2 SSD)
  • Integrated Intel® Graphics
  • Microsoft Windows® 11 Home (Pre-Installed)
  • One Year Warranty
  • View full details
     per
    Specifications
    Brand HP
    Model HP OmniBook 5 AI
    Processor Intel® Core™ Ultra 7 255U P-Core 2.00GHz, E-Core 1.70GHz 12M Cache ((2P + 8E + 2LPE) 12-Cores, Up to P-Core 5.20GHz, E-Core 4.20GHz) Processor
    Memory 16GB RAM
    Internal Drive 1TB (NVMe M.2 SSD)
    Display 16" 2K (1920 x 1200) IPS, 300 nits touchscreen
    Operating System Microsoft Windows® 11 Home (Pre-Installed)
    Graphics Integrated Intel® Graphics
    Webcam HP IR Camera
    Battery 3-cell, 59 Wh Li-ion polymer
    Dimensions (W x D x H) 358 x 255 x 18.54 mm