Sale
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Lenovo L22-4e - 21.5" FHD / 4ms / 100Hz / D-Sub / HDMI 1.4 - Monitor
View more Lenovo products
- SKU: 67D5KAC6AE
- Availability: In Stock
Three Years Brand Warranty
KWD 25.500
KWD 22.000
-14%
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.
FAST DELIVERY
Estimated By:14 May - 16 May 2026


Lenovo L22-4e - 21.5" FHD / 4ms / 100Hz / D-Sub / HDMI 1.4 - Monitor
KWD 25.500
KWD 22.000
Specifications
| Brand | Lenovo |
| Model | Lenovo L22-4e |
| Panel Size | 21.5-inch |
| Panel Type | In-Plane Switching |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight Technology | WLED |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Pixel Pitch | 0.2479 x 0.2479 mm |
| Dot/Pixel Per Inch (DPI/PPI) | 102 |
| Viewing Angle (H x V @ CR 10:1) | 178° / 178° |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio (Typical) | 1300:1 |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Color Support | 16.7 Million |
| Anti-Glare | Yes |
| Response Time | 4ms GtG (Extreme mode) / 6ms GtG (Typical mode) |
| Refresh Rate | 100Hz |
| VESA Mount Capability | Supports VESA mount 100 x 100 mm |
| Color | Raven Black |
| Interface | 1x D-Sub, 1x HDMI 1.4 |
| Power Consumption (Typ./Max) | 10.5W / 20W |
| Dimensions (W x D x H) | 489.3 x 174.0 x 379.4 mm |
| Weight | 2.8 Kg |
| Warranty | Three Years |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.