Sale
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Lenovo L24i-4A - 23.8" FHD / 6ms / D-Sub / HDMI 1.4 / Speaker / Cloud Grey - Monitor
View more Lenovo products
- SKU: 67BCKAC6AE
- Availability: In Stock
Three Years Brand Warranty
KWD 35.000
KWD 29.900
-15%
×
4 payments KWD 7.475/mo
No interest. No fees.
How it works
- 1Choose your preferred installment provider (Tabby, Deema, or Taly) at checkout
- 2Enter your information and add your debit or credit card
- 3Depending on your plan, you may or may not make a down payment
- 4We'll send you a reminder when your next payment is due
Trusted by millions
Over 20 million shoppers discover products and pay their way with Tabby
Shop with confidence using secure payment options
Buyer protection is included with every purchase
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


Lenovo L24i-4A - 23.8" FHD / 6ms / D-Sub / HDMI 1.4 / Speaker / Cloud Grey - Monitor
KWD 35.000
KWD 29.900
Specifications
| Brand | Lenovo |
| Model | Lenovo L24i-4A |
| Color | Cloud Grey |
| Panel Size | 23.8-inch |
| Panel Type | IPS (In-Plane Switching) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight Technology | WLED |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Pixel Pitch | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Dot/Pixel Per Inch (DPI/PPI) | 93 |
| Viewing Angle (H x V @ CR 10:1) | 178° / 178° |
| Brightness (Typical) | 250 cd/m2 |
| Contrast Ratio (Typical) | 1500:1 |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Color Support (Typical) | 16.7 Million |
| Anti-Glare | Yes |
| Response Time | 1ms (MPRT@100Hz) / 4ms (Extreme Mode) / 6ms (Normal Mode) / 14ms (Off Mode) |
| Refresh Rate | 48Hz - 100Hz |
| Speakers | 3Wx2 |
| Display Position Adjustments | Tilt |
| VESA Mount Capability | Yes (100 x 100 mm) |
| Interface | 1x HDMI® 1.4, 1x VGA |
| OS Required | Support Windows® 10, Windows 11 |
| Power Consumption (Typ./Max) | 14W / 28W |
| Dimensions (W x D x H) | 539.4 x 41.0 x 315.2 mm |
| Weight | 3.01 Kg |
| Warranty | Three Years |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.