Sold out
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Lenovo Tab M10 (3rd Gen) TB328XU Tablet - 10.1" IPS / 4GB / 64GB / 4G / WiFi / Storm Grey
View more Lenovo products
- SKU: ZAAF0058AE
- Availability: Sold out
KWD 59.900
KWD 30.000
-50%
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.
Estimated
By:
16 May - 17 May 2026
16 May - 17 May 2026


Specifications
| Brand | Lenovo |
| Model | Lenovo Tab M10 (3rd Gen) TB328XU Tablet |
| Color | Storm Grey |
| Processor | Unisoc T610 (8C, 2x A75 @1.8GHz + 6x A55 @1.8GHz) |
| GPU | Integrated ARM Mali-G52 3EE 2-Core |
| Chipset | Unisoc SoC Platform |
| RAM | 4GB Soldered LPDDR4x |
| Internal Storage | 64GB eMMC 5.1 (eMCP4x) |
| Expandable Storage | microSD Card (up to 128GB, FAT32; 2TB, exFAT) |
| Card Reader | Nano-SIM & microSD Card Slot |
| Display | 10.1" WUXGA (1920x1200) IPS 320nits Anti-fingerprint, 100% sRGB, Touch |
| Multi-Touch | 10-point Multi-touch |
| Camera | Front 5.0MP / Rear 8.0MP |
| Operating System | Android 11 or Later |
| Audio | Mono, Dual speaker |
| WLAN | 11ac 1x1 + BT5.0 |
| WWAN | 4G LTE |
| Voice Call | Yes |
| Standard Ports | 1x USB-C 2.0 (support data transfer, OTG and Power Delivery) / 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm), 1x Card slot |
| Sensors | Accelerometer, Ambient light, Hall sensor, Proximity |
| Vibration Motor | Eccentric Rotating Mass (ERM) |
| Pen | No support |
| Battery Type | 5100mAh (Typ.) |
| Bundled Accessories | Folio Case + Film |
| Power Adapter | 5V / 2A |
| Dimensions | 241.54 x 149.38 x 8.25 mm |
| Weight | 420 g |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.