Sold out
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Lenovo ThinkCentre M70Q Gen 4 Tiny - i7 / 32GB / 1TB (NVMe M.2 SSD) / Win 11 Pro / VESA Mount / 3YW - Desktop
View more Lenovo products
- SKU: LTCM70QG4-731013
- Availability: Sold out
Three Years Brand Warranty
KWD 280.000
KWD 237.000
-16%
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.
Estimated
By:
23 May - 24 May 2026
23 May - 24 May 2026


Specifications
| Brand | Lenovo |
| Model | Lenovo ThinkCentre M70Q Gen 4 |
| Form Factor | Tiny |
| Processor | Intel® Core™ i7-13700T P-Core 1.40GHz, E-Core 1.00GHz 30M Cache ((8 P-Cores + 8 E-Cores) 16-Cores, Up to P-Core 4.90GHz, E-Core 3.60GHz) Processor |
| Chipset | Intel® Q670 |
| Memory Installed | 32GB DDR4 SO-DIMM |
| Storage | 1TB (NVMe M.2 SSD) |
| Optical Drive | None |
| Operating System | Microsoft Windows® 11 Professional (Pre-Installed) |
| Graphics | Intel UHD Graphics 770 |
| Mounting | VESA Mount Bracket Kit, Supports VESA Mount 75mm And 100mm |
| Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC256VB Codec, Single Speaker, 2W x1 |
| Onboard Ethernet | 100/1000M Gigabit Ethernet Connection, Intel Ethernet Connection I219-LM, 1x RJ-45, Supports Wake-on-LAN |
| I/O Ports | Front Ports: 1x USB-C® 3.2 Gen 1 (support data transfer and 5V@0.9A charging), 1x USB 3.2 Gen 2 (Always On and 5V@2.1A charging), 1x USB 3.2 Gen 2, 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm) / Rear Ports: 1x USB 2.0, 1x USB 3.2 Gen 1, 2x USB 3.2 Gen 2, 1x HDMI® 2.1 TMDS, 1x DisplayPort™ 1.4a (HBR2, DSC), 1x Ethernet (RJ-45) |
| Keyboard | Lenovo® Calliope Arabic Keyboard (USB Connector), Black |
| Mouse | Lenovo® Calliope Mouse (USB Connector), Black |
| Security Chip | Discrete TPM 2.0, TCG Certified |
| Dimensions (W x D x H) | 179 x 182.9 x 36.5 mm |
| Weight | 1.3 Kg |
| Remark | This Product is Upgraded from the Manufacturers Specification |
| Warranty | Three Years |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.