Sold out
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Lenovo ThinkCentre M70q Gen 4 Tiny - i7 / 8GB / 1TB (NVMe M.2 SSD) / Win 11 Pro / 3YW - Desktop
View more Lenovo products
- SKU: M70QG4-78103
- Availability: Sold out
Three Years Brand Warranty
KWD 315.000
KWD 280.000
-12%
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.
Estimated
By:
16 May - 17 May 2026
16 May - 17 May 2026


Specifications
| Brand | Lenovo |
| Model | Lenovo ThinkCentre M70q Gen 4 |
| Form Factor | Tiny |
| Processor | Intel® Core™ i7-13700T P-Core 1.40GHz, E-Core 1.00GHz 30M Cache ((8 P-Cores + 8 E-Cores) 16-Cores, Up to P-Core 4.80GHz, E-Core 3.60GHz) Max Turbo Up to 4.90GHz Processor |
| Chipset | Intel® Q670 |
| Memory Installed | 8GB SO-DIMM DDR4 |
| Storage | 1TB (NVMe M.2 SSD) |
| Optical Drive | None |
| Operating System | Microsoft Windows® 11 Professional (Pre-Installed) |
| Graphics | Intel® UHD Graphics 770 |
| Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC256VB Codec, Single Speaker, 2W x1 |
| Ethernet | Integrated 100/1000M Gigabit Ethernet, Intel® Ethernet Connection I219-LM, 1x RJ-45, Supports Wake-on-LAN |
| Wireless | Realtek® Wi-Fi® 6 RTL8852BE, 802.11ax Dual Band 2x2 Wi-Fi® + Bluetooth® 5.3 |
| I/O Ports | Front: 1x USB-C® 3.2 Gen 1 (Support Data Transfer and 5V@0.9A Charging), 1x USB 3.2 Gen 2 (Always On and 5V@2.1A Charging), 1x USB 3.2 Gen 2, 1x Headphone/Microphone Combo Jack (3.5mm) / Rear: 1x USB 2.0, 1x USB 3.2 Gen 1, 2x USB 3.2 Gen 2, 1x HDMI® 2.1 TMDS, 1x DisplayPort™ 1.4a (HBR2, DSC), 1x Ethernet (RJ-45) |
| Keyboard | Lenovo® Traditional Keyboard (USB Connector), Black - Arabic/English |
| Mouse | Lenovo® Calliope Mouse (USB Connector), Black |
| Security Chip | Discrete TPM 2.0, TCG Certified |
| Power Supply | 135W Adapter, 90% Efficiency, Autosensing |
| Dimensions (W x D x H) | 179 x 183 x 37 mm |
| Weight | 1.3 Kg |
| Remark | This Product is Upgraded from Manufacturers Specification |
| Warranty | Three Years |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.