Sold out
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Lenovo ThinkCentre M910Q Tiny - i7 / 64GB / 500GB SSD / Win 10 Pro / 6MW - Desktop
View more Lenovo products
- SKU: M910Q-744801
- Availability: Sold out
Six Months Brand Warranty
KWD 290.000
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


Specifications
| Brand | Lenovo |
| Model | Lenovo ThinkCentre M910Q Tiny |
| Processor | Intel® Core™ i7 2.90GHz 8M Cache (4-Cores, Up to 3.80GHz) Processor |
| Memory Installed | 64GB DDR4 |
| Storage | 500GB SSD |
| Operating System | Microsoft Windows 10 Professional (OEM) |
| Graphics | Intel® HD Graphics 630 |
| Monitor | No |
| Network | Gigabit Ethernet |
| Wireless | None |
| I/O Ports | Front: 2 x USB 3.0 (1 for Fast Charge), 2 x Audio (1 Combo) / Rear: 4 x USB 3.0, 2 x DisplayPort, 1 x LAN |
| Power Supply | 65W 88% Adapter |
| Dimensions (W x D x H) | 179 x 183 x 35 mm |
| Weight | 1.32 Kg |
| Remarks | This Product is Upgraded from Manufacturers Specification. |
| Warranty | Six Months |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.