Sold out
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Free Delivery
Use code FREEDEL
Offers
Store pick up available
Best Seller
Selling out fast
Lenovo ThinkVision T27hv-30 Monitor - 27.0" QHD IPS / 4ms / HDMI 2.1 / DisplayPort 1.4 /LAN / USB-C / Camera / Speaker / Microphone - Monitor
View more Lenovo products
- SKU: 63D6UAT3UK
- Availability: Sold out
Three Years Brand Warranty
KWD 139.900
KWD 109.900
-22%
×
4 payments KWD 27.475/mo
No interest. No fees.
How it works
- 1Choose your preferred installment provider (Tabby, Deema, or Taly) at checkout
- 2Enter your information and add your debit or credit card
- 3Depending on your plan, you may or may not make a down payment
- 4We'll send you a reminder when your next payment is due
Trusted by millions
Over 20 million shoppers discover products and pay their way with Tabby
Shop with confidence using secure payment options
Buyer protection is included with every purchase
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.


Specifications
| Brand | Lenovo |
| Model | Lenovo ThinkVision T27hv-30 Monitor |
| Color | Raven Black |
| Panel Size | 27-inch |
| Panel Type | 3-Side NearEdgeless, In-Plane Switching (IPS) |
| Active Area | 596.7 mm x 335.7 mm |
| Backlight Technology | WLED |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Native Resolution | 2560 x 1440 |
| Pixel Pitch | 0.233 mm x 0.233 mm |
| Dot/Pixel Per Inch (DPI/PPI) | 109 |
| Viewing Angle (H x V @ CR 10:1) | 178° / 178° |
| Response Time | 4ms (Extreme Mode), 6ms (Normal Mode) |
| Refresh Rate | 75Hz |
| Brightness (Typical) | 300 cd/m² |
| Contrast Ratio (Typical) | 1000:1 |
| Dynamic Contrast Ratio (Typical) | 3M:1 |
| Color Gamut (Coverage Ratio) | 99% sRGB |
| Color Support (Typical) | 16.7 Million |
| Color Depth | 8-Bit |
| Anti-Glare | Yes |
| Integrated Webcam | Yes (2592 x 1944, 5MP, IR+RGB) |
| Integrated Microphone | Yes |
| Integrated Speakers | Yes (2 x 5W) |
| Stand | Tilt, Swivel, Pivot, Height Adjust Stand |
| Tilt Angle (Front / Back) | -5° / 23.5° |
| Swivel Angle (Left / Right) | -45° / 45° |
| Pivot | -90° / 90° |
| Height Adjust Stand (Max. Range) | 155 mm |
| VESA Mount Capability | Yes (100 x 100 mm) |
| Interface | 4x USB 3.2 Gen 1 (USB Downstream), 1x USB-C® 3.2 Gen 1 (DP 1.4 Alt Mode Up to 90W, USB Upstream), 1x HDMI® 2.1, 1x DisplayPort™ 1.4, 1x DisplayPort™ Out, 1x Ethernet RJ-45 (10M/100M/1000M), 1x Audio Combo (3.5 mm; In/Out) |
| Features | Natural Low Blue Light, Smart Sensor (Ambient Light Sensor, Human Detection Sensor), Eye Comfort, Eyesafe, Flicker Free, Smart Power |
| Operating System Support | Microsoft Windows® 10, Windows® 11 |
| Power Consumption (Typ. / Max) | 30.0W / 168.5W |
| Power Consumption Sleep/Off Mode | < 0.5W |
| Power Consumption Switch-Off Mode | < 0.3W |
| Dimensions (W x D x H) | 614 x 205 x 585 mm |
| Weight | 7.9 Kg |
| Warranty | Three Years |
Additional Description
- Choosing a selection results in a full page refresh.