Samsung LS32A600NAMXUE - 32.0" VA QHD / 5ms / USB / HDMI / DisplayPort / Black - Monitor
View more Samsung products
  • SKU: LS32A600NAMXUE
  • Availability: Sold out
One Year Brand Warranty
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
product_page_offer_logo OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.
Promo-brand
Promo-brand
  • Display: 32.0" S60A ViewFinity QHD Monitor with HDR Support
  • Resolution: 2560 x 1440 dpi
  • Contrast Ratio: 3000:1
  • Response Time: 5ms
  • Connectivity: USB, HDMI v1.4, DisplayPort v1.2
  • View full details
    Specifications
    Brand Samsung
    Model Samsung LS32A600NAMXUE
    Screen Size 32.0-inch LED
    Flat / Curved Flat
    Active Display Size (H x V) (mm) 697.344 x 392.256
    Aspect Ratio 16:9
    Panel Type VA (Vertical Alignment)
    Brightness (Typical, cd/m2) 300cd/m2
    Brightness (Min, cd/m2) 250cd/m2
    Contrast Ratio Static 3000:1 (Typ)
    Contrast Ratio (Dynamic) Mega
    HDR (High Dynamic Range) HDR10
    Resolution 2,560 x 1,440
    Response Time 5ms
    Viewing Angle (H/V) 178°(H)/178°(V)
    Color Support Max 1.07B
    Refresh Rate Max 60Hz
    Eco Saving Plus Yes
    Eco Light Sensor Yes
    Eye Saver Mode Yes
    Flicker Free Yes
    Picture-In-Picture Yes
    Picture-By-Picture Yes
    Image Size Yes
    Windows Certification Windows 10
    AMD FreeSync Yes
    Off Timer Plus Yes
    Adaptive Picture Yes
    Color Black
    Interface 1 USB 2.0, 3 USB 3.0, 1 HDMI v1.4, 1 DisplayPort v1.2
    Stand Type Tilt, HAS, Pivot, Swivel
    HAS(Height Adjustable Stand, mm) 120.0 (±5.0)
    Tilt -2.0˚ (±2.0˚) ~ 25.0˚ (±2.0˚)
    Swivel -30˚ (±2.0˚) ~ 30˚ (±2.0˚)
    Pivot -2˚ (±2.0˚) ~ 92˚ (±2.0˚)
    Wall-Mount (Size mm) 100 x 100
    Power Supply AC 100~240V
    Type Internal Power
    Dimensions (W x D x H) 717 x 211 x 581 mm