Samsung QA65QN70FAUXZN Smart TV - 65" Neo QLED / 4K / USB / HDMI / Ethernet / Black
View more Samsung products
  • SKU: QA65QN70FAUXZN
  • Availability: Sold out
One Year Brand Warranty
KWD 349.900
 per
×
Get more time to pay
Split your purchase in up to 4 payments
4 payments KWD 87.475/mo
No interest. No fees.
Trusted by millions
Over 20 million shoppers discover products and pay their way with Tabby
Shop with confidence using secure payment options
Buyer protection is included with every purchase
⚠️ At the time of delivery/pickup, presenting a valid Civil ID is mandatory.
product_page_offer_logo OFFERS
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your Ooredoo Nojoom points for extra discount.
GET EXTRA DISCOUNT
Redeem your stc qitaf points for extra discount.
Promo-brand
Promo-brand
  • Display: 65-inch Neo QLED
  • Resolution: 3,840 x 2,160
  • Connectivity: 4 x HDMI, 2 x USB, 1 x Ethernet
  • View full details
    Specifications
    Brand Samsung
    Model Samsung QA75QN70FAUXZN
    Screen Size 65-inch Neo QLED
    Resolution 3,840 x 2,160
    Refresh Rate 100Hz(Up to 144Hz)
    Power Supply AC100-240V~ 50/60Hz
    Bluetooth Bluetooth Version 5.3
    Video Picture Engine NQ4 AI Gen2 Processor
    Video HDR (High Dynamic Range) Neo Quantum HDR
    Video Contrast Quantum Matrix Technology Slim
    Video Features HDR 10+, 4K AI Upscaling, Supreme UHD Dimming, Real Depth Enhancer, Motion Xcelerator 144Hz, Filmmaker Mode (FMM), Color Booster Pro, Auto HDR Remastering, EyeComfort Mode, HDR Brightness Optimizer, Wide Viewing Angle
    Audio Sound Output 20W
    Operating System Tizen™ Smart TV
    Digital Broadcasting DVB-T2CS2
    VESA Spec 400 x 300 mm
    Design AirSlim Design, 3 Bezel-less, AERO CENTER
    Additional Features EPG, Local Languages, Embeded POP, IP Control, Art Store, Extended PVR
    Dimension 1451.7 x 832.2 x 25.7 mm